Obozy konne są idealnym sposobem na wypoczynek Twojego dziecka!

Wielu rodziców oraz pociech zastanawia się nad tym, jak spędzić kolejne wakacje lub ferie zimowe. Obok rodzinnych wyjazdów, warto pomyśleć o obozach dla dzieci i młodzieży. Przykładowo, obozy konne są świetnym sposobem na wypoczynek!

Jeździectwo hartuje ciało, charakter oraz duszę. Obcowanie z naturą pozwala na wyciszenie się, odejście od miejskiego życia, siedzącego trybu życia. Aktywności stajenne oraz sama jazda konna uczą dziecko odpowiedzialności, samokontroli, cierpliwości oraz empatii. Środowisko jeździeckie jest bardzo zróżnicowane, dzięki czemu młody jeździec lub młoda amazonka zdobędzie umiejętności w zakresie socjalnym. Obcowanie nie tylko z innymi dziećmi, ale i kadrą instruktorską lub trenerską umożliwi łatwiejsze nawiązywanie kontaktów w przyszłości oraz lepsze radzenie sobie w kwestiach związanych z relacjami międzyludzkimi. Konie oraz kuce potrafią doskonale wyczuwać emocje człowieka. Są najlepszymi nauczycielami, jeśli chodzi o naukę samego siebie. Ponieważ unaoczniają wady i zalety przebywających z nimi osób, dają możliwość samorozwoju, szczególnie w kwestii przywództwa, asertywności oraz konsekwentności.

Podsumowując, obozy konne są czymś, co nie tylko pozwoli na miłe spędzanie czasu w otoczeniu natury, ale i umożliwią samorozwój młodego człowieka.