Bułgaria. Kraj pełen kontrastów i historii

Bułgaria to cudowne państwo usytuowane w południowo-wschodniej części Europy. Ze względu na lokalizację jest państwem, w którym słońce dominuje przez długi okres w skali roku. Dla wielu Polaków jest idealnym miejscem na letni wypoczynek. Na szczęście jest także państwem, które ma sporo do zaoferowania turystom. Bułgaria ciekawe miejsca gdzie warto się udać?

Gdzie warto się udać?

Bułgaria słynie przede wszystkim ze stosunkowo niskich cen i pięknych piaszczystych plaż. Właśnie dlatego stała się ulubionym zagranicznym kierunkiem wakacyjnym dla wielu osób z Polski. Niemniej, to kraj, który ma do zaoferowania znacznie więcej. Pod względem historycznym jest jak najbardziej miejscem godnym odwiedzenia. Osoby poszukujące pięknych plaż z pewnością powinny udać się do Warny, nazywanej nie bez powodu morską stolicą całej Bułgarii. Osoby zafascynowane kulturą Bułgarii i jej historią powinny skupić się na nieco innych atrakcjach. Veliko Tarnovo to jedno z tych miasteczek, które obecnie zachwycają ze względu na nietuzinkowy rodzaj zabudowy. Niewielka i niepozorna miejscowość była jednak przez lata miejscem, w którym przebywali władcy, dlatego nazywana jest ‘miastem carów”. To właśnie tutaj można podziwiać wspaniały Klasztor Przemienia Pańskiego.

Stolica pełna atrakcji

Sofia to najważniejsze miasto w kraju. Jest stolicą i jednocześnie najważniejszym ośrodkiem kultury, gospodarki i ekonomii. Jest jednak przede wszystkim miastem pełen kontrastów, niespodzianek i fantastycznych zabytków z różnych okresów. To miasto, w którym można kompletnie się zatracić. Gdzie warto się udać? Jednym z najpopularniejszych punktów turystycznych jest przepiękny Sobór Aleksandra Newskiego stworzony w stylu neobizantyjski. Ta olśniewająca budowla została wykonana na cześć Aleksandra II, który znacząco przyczynił się do uzyskania niepodległości przez Bułgarię. Wygląda zachwycająco zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Została wykonana z prawdziwym rozmachem. Kopuły są pozłacane, a pewne elementy wykonane z marmuru.