Buty dla dzieci – rzepy, wsuwane czy wiązane?

Pytanie, które trawi rodziców, szczególnie przedszkolaków, od dawna. Każde dziecko rozwija się inaczej, inną ma sprawność manualną i usposobienie. Dlatego rodzice powinni odłożyć swoje ambicje na bok i poobserowować własną pociechę.

Dla najmłodszych najlepsze są buty dla dzieci wsuwane. Mają one dodatkową gumę, która rozciąga się przy wkładaniu. Są one najprostsze w obsłudze, ale też najłatwiejsze do zepsucia – wystarczy rozciągnięcie lub przecięcie gumki.

Na drugim miejscu, są najpopularniejsze buty na rzepy. Tutaj wymagana jest już pewna umiejętność korygowania języka i zaciskania troczków. Polecane dla przedszkolaków i przy wszelkich okazjach, gdy chcemy aby maluch ubrał się w miarę szybko samodzielnie.

Co dziwne buty dla dzieci sznurowane są na półkach sklepowych rzadkie. Wiemy, że popyt ma wpływ na podaż, ale nawet sprawne przedszkolaki czy nawet uczniowie podstawówek są skazani na buty na rzepy. Niemniej jednak warto posiadać chociaż jedną parę i ćwiczyć kokardki, choćby dla satysfakcji potomka. Przy osiągnięciu już pewnego stopnia wtajemniczenia powoli można wymieniać garderobę na bardziej dojrzałą.