Proste wróżby z kart klasycznych

Większość osób posiada w domu talię klasycznych kart do gry. Jednak mało osób wie, że za pomocą tych kart nie tylko miło spędzimy czas, ale również możemy poznać własną przyszłość. Karty klasyczne są dość często wykorzystywane przy wróżeniu. Są łatwo dostępne, wróżenie z nich jest szybkie i w miarę łatwe. Dzięki temu wiele osób na początku swojej kariery, używa właśnie tych kart. Jednak w jaki sposób?

Karty klasyczne wróżba

Klasyczna talia składa się z 52 kart, przy czym do wróżenia używa się kart od 7 do króla włącznie z asami. Przy wróżeniu z tych kart należy zwracać uwagę na kilka elementów. Po pierwsze ważna jest figura lub liczba znajdująca się na karcie, o drugie należy w interpretacji wziąć pod uwagę kolor – czy jest to trefl, karo, kier lub pik. Po trzecie znaczenie kart może się zmienić w zależności od tego, jakie karty ze sobą sąsiadują.

Proste wróżby

Dla początkujących lub w sytuacji gdy chcemy uzyskać szybką wróżbę, najlepsze będzie potasowanie kart a następnie wylosowanie jednej. Na podstawie jej znaczenia otrzymamy wróżbę, która będzie dotyczyła pytania, jakie chcemy uzyskać z kart.
Jest to jednak wróżba bardzo szybka i ogólnikowa. Dokładniejszą wróżbę uzyskamy po wybraniu trzech kart. Przy czym pierwsza karta będzie oznaczać naszą przeszłość, druga teraźniejszość, a trzecia przyszłość.
Przy czym należy pamiętać, że każda z tych wróżb będzie dotyczyła niedalekiej przeszłości jak i niedalekiej przyszłości.

Wróżba na podstawie reprezentacji

Prostym sposobem na otrzymanie wróżby jest także wskazanie reprezentacji. Ta wróżba dotyczy przede wszystkich dorosłych ludzi, o których chcemy się czegoś dowiedzieć, określić ich cechy i lepiej poznać.
Damy z talii kart klasycznych to kobiety, królowie to mężczyźni. Reprezentacje dopasowujemy pod względem wyglądu naturalnego – nie bierzemy pod uwagę farbowanych włosów, czy kolorowych soczewek do oczu.
Jasnowłose osoby z jasną karnacją i niebieskimi lub szarymi oczami są kartami karo. Wyróżnia je ambicja oraz praktyczność i materializm.
Osoby o ciemnych włosach i ciemnych oczach to piki. Są silne, zdecydowane i inteligentne ale skłonne do melancholii i częstych intryg.
Osoby o brązowych lub siwych włosach z niebieskimi, szarymi lub zielonymi oczami to kiery. Osoby ciepłe, pełne miłości, życzliwe i twórcze.
Osoby rude z brązowymi lub piwnymi oczami to trefle. Niezwykle żywiołowe i energiczne osoby, działające często bez zastanowienia, ale uczuciowe i życzliwe.