Krochmal do kąpieli dla niemowląt

Kąpiel to bardzo ważny element pielęgnacji niemowlęcia. Fakt, że niemowlę jest delikatne i malutkie utrudnia dokładne i bezpieczne przeprowadzenie kąpieli. Zwłaszcza jeśli nasz maluch w trakcie tej czynności jest poddenerwowany i płacze.

Aby maluch oraz rodzić czuli się pewniej podczas kąpieli, dobrze przed jej rozpoczęciem dobrze się przygotować. Warto poczytać kilka materiałów na ten temat. Kąpiel niemowlaka powinna być przeprowadzona dokładnie i z uwzględnieniem wszystkich fałdek i trudno dostępnych zakamarków.

Do kąpieli niemowląt nie będą dobre kosmetyki przeznaczone dla osób dorosłych. Niemowlaki mają o wiele delikatniejszą i cieńszą skórę o innym odczynie pH. Najpopularniejsze i najbardziej polecane dla niemowląt są ostatnio emolienty.

Przed kąpielą trzeba zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Będziemy potrzebować specjalnej wanienki, ręcznika – najlepiej z kapturkiem oraz kremu do pielęgnacji skóry dziecka. Woda w wanience powinna mieć temperaturę około 35 stopni.

Szczególną uwagę należy poświęcić kąpieli noworodka. Taki maluszek jest bardzo delikatny i nie trzyma jeszcze główki. Poza tym noworodek posiada jeszcze kikut pępowiny, na który trzeba uważać. Na tyle na ile to możliwe, powinniśmy unikać zmoczenia kikuta. Jeśli jednak do tego dojdzie nie należy się przejmować, tylko wytrzeć kikut do sucha. Cała kąpiel powinna przebiegać sprawnie i szybko, tak aby maluch nie zdążył zbytnio zmarznąć.

Kiedy należy kąpać niemowlę w krochmalu?

Kąpiel w krochmalu jest popularnym sposobem na walkę z podrażnioną skórą niemowlaka. Krochmal ma właściwości łagodzące i kojące w przypadku suchej skóry. Dzięki niemu pozbędziemy się problemu swędzenia oraz pieczenia. Krochmal do kąpieli dla niemowląt należy przygotować mieszając go w stosunku jednej łyżki do szklanki zimnej wody. Taką mieszankę zalewamy gorącą wodą, mieszamy tak aby nie powstały grudki i wlewamy do wanienki. Dzięki temu z łatwością zwalczymy potówki, odparzenia, zaczerwienienia i inne problemy skórne u niemowlaka.